Wśród najpiękniejszych zakątków Polski bez cienia wątpliwości można wymienić Bieszczady. Żeby przejść je wzdłuż i wszerz zwiedzając wszystkie ciekawe miejsca potrzeba długich wakacji, na które nie każdego stać.

Jeżeli masz ochotę na urlop w górach poniższe miejsca ulokowane w Bieszczadach z pewnością przypadną Ci do gustu. Warto je zobaczyć nie tylko ze względu na doniosłe znaczenie dla kultury i sztuki tego regionu – są po prostu piękne i na dodatek otoczone zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Dostaniesz się tam autokarem lub samochodem – to niemal gotowy plan trasy wycieczki krajoznawczej.

Bieszczadzki Worek

Do Bieszczadzkiego Worka dostaniesz się autokarem, albo innym pojazdem, ale po tajemniczym regionie lepiej podróżować piechotą. Niektóre obszary znajdują się obecnie pod opieką Bieszczadzkiego Parku narodowego. Symbolem Bieszczadzkiego Worka stał się Grób Hrabiny, ale to jedynie jeden z wielu punktów, do których prowadzą szlaki turystyczne i dydaktyczno – historyczne ścieżki. Do niektórych punktów można dotrzeć tylko piechotą – np. do wspomnianego wyżej Grobu Hrabiny oraz do źródeł Sanu. Dla podróżujących autokarem i samochodem polecamy zwiedzenie miejscowości Muczne pełnej atrakcji, torfowiska w Tarnawie oraz Bukowca.

Podkarpackie trójmiasto

Trójmiasto znajduje się nie tylko nad Bałtykiem – swoje własne trójmiasto ma także Podkarpacie. Mowa o trzech blisko położonych miastach – Jaśle, Krośnie i Sanoku. Są to ośrodki kultury, nauki i sztuki, w których nie brakuje atrakcyjnych miejsc wartych zobaczenia. Najlepiej zwiedzić je autokarem. Warto dodać, że podkarpackie trójmiasto jest sprawdzonym punktem wypadowym w Bieszczady, z dobrze rozbudowaną bazą hotelową i gastronomiczną. Z regionalnych specjałów słynie szczególnie Sanok.

Klasztor w Komańczy

Komańcza jest wyjątkowym miasteczkiem, w którym mieści się klasztor sióstr Nazaretanek, gdzie przebywał kardynał Stefan Wyszyński. Zespół budynków został poddany renowacji. Nieopodal klasztoru znajduje się cerkiew greckokatolicka o równie ciekawej historii i konstrukcji. W Bieszczadach nie brakuje pereł architektury greckokatolickiej.

Zamek Kamieniec w Odrzykoniu

Zamek Kamieniec w Odrzykoniu obecnie znajduje się w stanie ruiny, ale za to pomnik Tadeusza Kościuszki można podziwiać w całej jego okazałości. Drugim powodem, dla którego warto się tam wybrać jest możliwość zobaczenia cudownych krajobrazów i panoramy miasta. Wejście na zamkowe wzgórze to nie lada wyzwanie, ale dla wytrawnego turysty to nic trudnego (zwłaszcza jak ma pod ręką mapę regionu). W drodze do zamku można natknąć się na hodowlę alpak.

Jezioro Solińskie

Jezioro Solińskie niezbyt przypomina inne górskie jeziora, np. Morskie Oko. Jego specyfika wynika choćby z tego, że na brzegu jeziora w miejscowości Polańczyk urządzono plażę. Złoty piasek, słomiane parasole i inne atrakcje kojarzone głównie z nadmorskimi kurortami robią imponujące wrażenie w otoczeniu górskich krajobrazów.

Są to zdecydowanie główne atrakcje Bieszczad. Można wybrać się tam w romantyczną podróż we dwoje, dydaktyczno – edukacyjną wycieczkę szkolną, albo rodzinny wyjazd.

Aby wyruszyć na wycieczkę busem wejdź koniecznie na www.autokary-lancut.pl i zapoznaj się z warunkami wynajmu. Sprawdzony przewoźnik to połowa sukcesu podczas objazdówki.