Przebarwienia – fakty, mity i sposoby!

Jednym z najczęstszych problemów, z którym zgłaszają się klientki, są przebarwienia. Na szczęście nowoczesna kosmetologia daje nam wiele możliwości. Aby wiedzieć, jak walczyć z wrogiem, należy dokładnie go poznać! Dowiedz się wszystkiego o przebarwieniach już teraz.

Jakie są przyczyny przebarwień?

Przebarwienia, a zarazem odbarwienia skóry mogą być wrodzone bądź nabyte. Są odzwierciedleniem zaburzeń w organizmie. Mogą to być nieprawidłowa praca wątroby, nieuregulowany poziom hormonów czy ciąża. Czasami te przyczyny nie występują, a przebarwienia nawracają. Przyczyną mogą być także niedobory antyoksydantów takich jak: miedź, cynk, selen, osłabiona praca enzymów zwalczających wolne rodniki. Częstą przyczyną powstawania przebarwień jest ekspozycja na promienie UV, które mogą wystąpić nawet po 10-12 latach od ekspozycji na słońce. Oznaki fotostarzenia skóry mogą być również spowodowane niedoborem mikroelementów: manganu, miedź i żelaza.

Jakie zabiegi ?

Znany zabieg i bardzo ceniony to Cosmelan. Zabiegi z kwasem ferulowym (dobry również w walce z fotosatarzeniem, elastozą, rozszerzonymi naczynkami i wiotką skórą), preparaty zawierające kwas traneksamowy (substancja aktywna w leczeniu melasmy). Zabiegi łączące kwasy alfa-, beta-hydrokykwasy, kwas dyniowy, wysokie stężenia retinolu polecane są w okresie jesiennym i zimowym.  Latem warto wybrać się do salonu w celu wykonania delikatnych peelingów z dodatkiem kwasu kojowego i witaminy C. Zapraszam do salonu Twoje mini spa na bezpłatne konsultacje kosmetologiczne.

A jak zapobiegać powstawaniu niechcianych przebarwień?

Przed urlopem warto zadbać o suplementacje antyoksydantów i karotenoidów,  resweratrol (antyokstydant występujący w czerwonym winie), olejek z rokitnika przyjmowanych od wiosny do jesieni. Picie dużej ilości koktajli z warzyw i owoców. Używanie nowoczesnych kosmetyków z filtrami UV. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji od wewnątrz i na zewnątrz, możemy również spowolnić procesy starzenia się skóry.

Jeśli przebarwienia już powstały, warto wybrać się do profesjonalnego kosmetologa lub dermatologa. Zapraszam do salonu kosmetycznego Twoje mini spa, aby dobrać najlepszy i najbardziej efektywny sposób zwalczenia przebarwień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!